දිමුත්ට වාර්තාව අහිමිවෙයි

වර්ෂාව හේතුවෙන් පන්දුවාර 55 ක් අහිමිවූ දෙවැනි ටෙස්ට් තරගයේ පළමු දිනට තරගය නිමා කරන විට පන්දුවට පහර දෙමින් සිටින සත්කාරක ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම කඩුල්ලක් දැවී ලකුණු 113 ක් ලබා සිටියේය. සෝබර්ස් – තිසේරා කුසලාන තරගාවලියේ තරගයක් වන මෙම තරගය නිමාවට පත් කරන විට පැතුම් නිස්සංක නොදැවී ලකුණු 61 ක්ද ඕෂද ප්‍රනාන්දු ලකුණු 02 ක්ද ලබා සිටියහ.

පුරා හෝරා 4 කට ආසන්න කාලයක් තරගයට අහිමිවුණු පළමු දිනයේදී තරග ආරම්භය ප.ව. 3 දක්වා කල් දැමීමට විනිසුරුවන්ට සිදුවිය. ආරම්භයේ සිටම ඉතාමත් විශ්වාසයෙන් යුතුව පන්දුවට පහර එල්ල කල නායක දිමුත් සහ පැතුම් නිස්සංක පළමු කඩුල්ල වෙනුවෙන් ලකුණු 106 ක ශක්තිමත් අඩිතාලමක් එක් කළහ. ලෝක වාර්තාවක් සම කිරීමට ලකුණු 08 ක් අවශ්‍යව තිබියදී දිමුත් කරුණාරත්න ලකුණු 42 කට දැවී ගියේය. පන්දු 109 කට මුහුණ දුන් පැතුම් තම ඉනිම හතරේ පහර 4 කින් සහ හයේ පහරකින් අලංකාර කරගත්තේය.

මෙම තරගයේදී තවත් ලකුණු 8 ක් ලබා ගැනීමට දිමුත් සමත්වූයේ නම් පිට පිට ඉනිම 7 කදී ලකුණු 50 ක් හෝ ඊට වඩා වැඩියෙන් ලබාගත් පිතිකරුවන් අතරට ඇතුළත්ව ලෝක වාර්තාවක් සම කිරීමට නායක දිමුත්ට අවස්ථාව තිබිණ. හේ අවසන් ඉනිම 6 දී ලකුණු 733 ක් ලබා සිටින්නේ ඉනිමක ලකුණු ලබා ගැනීමේ සාමාන්‍ය 122.16 ක් රඳවා ගනිමිනි. ඔහුගේ අවසන් ඉනිම 6, 75, 244, 118, 66, 147 සහ 83 ක් ලෙසින් සටහන් විය.

රොස්ටන් චේස්ගේ පන්දුවකට ඔහු අතටම උඩ පන්දුවක් දී දිමුත් දැවී ගියේය. ශ්‍රී ලංකා කණ්ඩායම අද තරගයේදී චරිත් අසලංකට ටෙස්ට් හිස්වැස්ම පැළඳවීමට කටයුතු යොදාන ලදී. පළමු තරගයට ක්‍රීඩා කරන ලද දුෂ්මන්ත චමීර මෙම තරගයේදී විවේක ගන්වමින් එම ස්ථානය සඳහා අසලංකව කැඳවා තිබුණි.

පළමු ටෙස්ට් තරගයේදී ටෙස්ට් වරම් දිනාගත්තද එහෙත් පන්දුව හිසේ වැදීඹ නිසා කම්පනයට පත්ව තරගයෙන් ඉවත්වූ ජෙරමි සොලොසෝනෝට අද තරගයේ ස්ථානය අහිමිව තිබුණි. ඔහු වෙනුවට කණ්ඩායමට එක් කළ ෂායි හෝප් අද තරගයේදී නිල ලත් ක්‍රීඩකයින් 11 දෙනා අතරට පැමිණ සිටියේය. මීට අමතරව කොදෙව් පිල මෙම තරගයට රකීම් කෝන්වෝල් සහ ෂැනන් ගේබ්‍රියල් වෙනුවට වීරසාමි පෙරුමාල් සහ කෙමාර් රෝච් සමඟ අවතීර්ණව සිටිති.   හෙට තරගයේ දෙවැනි දිනයයි.

(උපුටා ගැනීම srilankacricket.lk)

Leave a comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept